קורס טיס
הדפסה איך מתבצע קורס טיס

לפני שנכנס למרכיבים של החלק המעשי והעיוני, חשוב להבין קודם כל מהו המבנה הכללי של הקורס ומה ההיקף הכללי שלו.

קרא עוד...
 
הדפסה כמה עולה הקורס

כדי לסכם את נושא העלויות, רכזתי את כל הנתונים בטבלה מסודרת, בתחתית מאמר זה. הטבלה כוללת את כל העלויות מכל סוג ומין שקשורות לקורס, ולא רק את הטיסה עצמה.

קרא עוד...
 
הדפסה מה לומדים בחלק המעשי

החלק המעשי של קורס טיס כולל לימוד טיסה במגוון רחב מאוד של מצבים, ומטרתו להביא את הטייס לשליטה ברמה מקצועית גבוהה במטוס. זהו התחביב היחיד שבו הרמה הנדרשת מחובבן, היא רמה מקצועית.

קרא עוד...
 
הדפסה החלק העיוני

בסך הכל מדובר על החלק הקטן יותר בתהליך כולו, ואשר גם עלותו היא אחוזים בודדים מהקורס בכללותו. אבל עדיין, כדאי לדעת בפני מה אנו עומדים. 

קרא עוד...
 
הדפסה מה קובע את אורך הקורס

כשמדובר על "אורך הקורס" יש שני דברים שונים שצריך לקחת בחשבון: האחד: כמה זמן באופן כללי יימשך הקורס, והשני: כמה "שעות מנוע" יידרשו לטייס כדי להשיג רשיון מנוע. העלות הכספית של הקורס מושפעת כמובן למעשה בעיקר מהשאלה השניה, קרי, כמה "שעות מנוע" נדרש להשלמת הקורס.

קרא עוד...
 
הדפסה קורס בישראל מול קורס בארצות הברית

בעקרון המקום היחיד שרלבנטי, הן מבחינת הליכי רשוי והן מבחינת עלויות כספיות, כאלטרנטיבה לקורס טיס בישראל, הוא קורס מקביל בארה"ב. השאלה הגדולה היא כמובן האם באמת מדובר בקורס זול יותר בארה"ב בהשוואה לישראל? 

קרא עוד...
 
הדפסה ניצול פקדון על ידי חיילים משוחררים

חיילים משוחררים יכולים להשתמש בפקדון לצורך בצוע קורס טיס פרטי, בתנאי שמתקיים הליך מסוים וכן בתנאי שישנו אשור מקדמי לבית הספר. לא לכל בתי הספר יש את האשורים המתאימים ולא כולם מתורגלים בנהלי הפקדון.

קרא עוד...
 
spacer.png, 0 kB